Registrace Můj účet

Odhlásit

Umíte si správně fénovat vlasy?

Tip na dárek - ženy30/04/2019

Ačkoliv se zdá, že na fénování vlasů nemůže být nic složitého, opak je paradoxně pravdou. Jen správná technika vysoušení vaše vlasy ochrání před mastnotou, vysoušením a ničením a naopak zajistí, že budou hladké, lesklé a zdravé. Jak tedy docílit toho nejlepšího efektu?

Perfektně vyfoukaného účesu docílíte jen v případě, že si vlasy vyfénujete ihned po umytí. Největší chybou bývá vlasy nesušit vůbec a jít s mokrou hlavou spát. Pomalé schnutí samo o sobě nevadí, ležet na mokré kštici, mačkat ji a cuchat ale rozhodně ano.

Mnozí tvrdí, že ani teplý vzduch není pro vlasy ideální. Ano, je to pravda. Vlasy je lepší sušit vzduchem vlažným. Při nastavování teploty na fénu tedy nevolte ani tu nejvyšší, ani nejnižší. Studený vzduch samotným vlasům sice neškodí, nemá však dobrý vliv na pokožku hlavy.

Po samotném umytí vlasy pročešte buď kvalitním hřebenem nebo alespoň prsty. Jak již bylo zmíněno, vlasy není dobré fénovat horkých vzduchem. Během samotného foukání vlasy jemně pročesávejte a čechrejte je prsty. Přirozeného objemu docílíte tak, že budete vlasy při sušení natahovat kolmo od pokožky hlavy. Pokud při foukání používáte kartáč, sáhněte po něm až ve chvíli, kdy budou vaše vlasy zhruba ze dvou třetin suché.

Dalším klíčem k úspěchu je výběr správné vlasové kosmetiky, kterou by měla mít ve své koupelně každá z nás. V první řadě sem patří kvalitní šampon, který vybírejte podle vlastnosti svých vlasů. Po umytí vlasů nikdy nezapomínejte na použití neméně kvalitního kondicionéru, který vlasy ochrání před lámáním a křehkostí. Jednou za čas na vlasy naneste i masku. Různě značky vlasové kosmetiky nabízí například Sephora, Douglas, The Body Shop, Manufaktura, Profimed, Lush či Yves Rocher. Pro fény se zastavte v Datartu.

Autor Renáta Hrabáková

další novinky

Top