Registrace Můj účet

Odhlásit

Letní osvěžení

Náš tip22/07/2019

Studená sprcha, severní moře, hluboký sklep nebo třeba klimatizace. Není zase tak moc možností, jak se v létě zchladit. Pokud tedy samozřejmě ochlazení nepřinese samo počasí.

Jednou z možností, výše neuvedených, je konzumace čehokoliv studeného nebo dokonce ledového. Každý odborník na toto téma nás sice vyvede z omylu, že takové ochlazení je jen jednorázový pocit a v důsledku nám může být následně ještě větší horko. Ale co je pocit osvěžení, ledového drinku v ruce, nebo zmrzliny v puse proti radám o pokojové teplotě? Není asi třeba dále rozebírat…

Jelikož se z Čechů stále více stává kávový národ, i když to tak nevypadá, a turek je pořád sázkou na jistotu v mnoha podnicích, takový coffee truck je taky poslední dobou zaparkován snad na každém trhu, festivalu či koupališti.

V létě se pak rozšiřuje nabídka o ledové podoby tohoto život nakopávajícího drinku. Ledovou kávu si totiž dá i ten, který se jinak šálku kávy vyhýbá.

Někteří baristi nad ledovou kávou lámou ruce, ale co na plat, když chutná.

Káva studená filtrovaná, cold brew, espresso tonik, ledové capuccino, frappé, affogato … sama občas trochu v těch druzích tápu, důležité je ale vědět, co vám chutná. A jak to nejlépe zjistit? Přeci tak, že kávové speciality ochutnáte.

Navštívit můžete některou z kaváren v OC Nový Smíchov a nebo? Můžete navštívit butik Nespresso, protože v Nespressu ví, co v létě funguje. I proto zde opět přišli s letní kolekcí ledových káv s cestovatelským názvem „Vychutnejte si australské léto“. Jsem mléčný typ, takže za mě vede jejich FLAT WHITE OVER ICE. Doma si můžete zahrát na baristy a podle jejich receptů si připravit a následně vychutnat skvělé drinky. Ať už kávu na mléku či v druhé variantě v kombinaci s perlivou vodou. Jestli nevíte, která z variant by sedla právě vám, vezměte známého a obě kávy ochutnejte – ta co vyhraje pak bude královnou vaší letní terasy!

Autor Lenka Volfová

další novinky

Top